Coder  
 

Mikromap - parę pytań (Forum)

wysłane Pioter, 24.01.2019, 10:35

Witam wszystkim,
mam trochę pytań i propozycji odnośnie funkcjonalności Mikromapy:

1)Zacznę może od swojego problemu, zmieniłem dysk twardy w komputerze na ssd, co prawda ID komputera mi się zmieniło, ale licencja nadal działa. Problem tkwi w szybkości włączania się programu. Trwa to dobre 30s. Troszkę to dziwne, bo dysk jest dobrej jakości, pare setek szybszy od normalnych dysków. Z Winklakiem jest podobnie. Przeinstalowanie nic nie dało. System i inne programu startują w mgnieniu oka.

2) Czy jest możliwość wydrukowania lub jakiegoś exportu danych do arkusza ewidencyjnego budynku? Załóżmy, że wgrywam GIV lub inny plik ( nasz powiat pracuje na Geo-Info)z atrybutami budynku, po czym do operatu potrzebuje arkusz budynku ( do części ewidencyjnej ). Można go jakoś pozyskać z programu, lub jeśli nie czy taka opcja jest planowana albo wg. możliwa ?

3) Kwestia symboli i linii w MM. Czy nie warto by było pogrupować symbole zgodnie z bazami GESUT, BDOT500, EGiB coś na wzór Geo Info? Ja wiem, że to nie jest program warty dawania jako przykład, ale tam szukanie symboli jest akurat przejrzyste. Jeżeli nie , to czy mogę prosić o opcję, aby po wyszukaniu symbolu lub linii, w okienku gdzie wpisujemy kod lub nazwę przy następnym wyszukaniu zostawała wpisana wcześniej wartość, do tego zaznaczona ? Wtedy jeśli chcemy ten sam symbol / linię klikamy ok/ enter, jeżeli inną to wpisujemy bez klikania w okienko.

4) Zauważyłem, że MM przy obracaniu rastrów pogarsza ich jakość. W sumie samo wgranie też lekko obniża jakby rozdzielczość chyba rastra.

5)Wgrywanie dxf z Geo-Info. Był podobny temat niedawno, ale chyba coś się zmieniło w kodach Geo-Info bo te pliki już nie za dużo zmieniają w MM. Robię wszystko ręcznie przez zmianę atrybutów warstw i zmianę kodów symboli. Jak sobie radzicie z tą przypadłością?

Chyba wszystko, będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.


Wiadomości w wątku:

30955 Postów w 5749 Wątkach, 906 zarejestr. uczestników, obecnie 168 online (0 zarejestr., 168 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum