Coder  
 

Kilka pytań w spr. pliku GML (Forum)

wysłane domasz(R) E-mail, 16.04.2019, 20:44

> > Symbol furtki natomiast zawsze wstawia
> > się w połowie jej długości.
>
> W GML furtka jest linią , więc wstawiamy symbol w środku linii
>

Proszę spojrzeć na załącznik do rozporządzenia w sprawie mapy zasadniczej: str. 247. Widać wyraźnie, że symbol furtki wstawiany jest w lewym słupku, nie na środku.

> > Przy furtkach i bramach brakuje kropek
> > ogrodzenia na ich końcach.
>
> Możemy wstawić, ale to śliska sprawa - można sobie wyobrazić bramę bez
> ogrodzenia trwałego.
>

Jak wyżej - proszę spojrzeć do załącznika: str. 246 i 247. Co prawda jako element znaku kartograficznego ta kropka nie jest wymieniona, ale jednak na rysunku występuje. Może być tak, że kropka będzie tylko w linii ogrodzenia, ale pod warunkiem, że będzie się ona rozpoczynała i kończyła kropką. Obecnie tak nie jest. Dziwne jest też dla mnie to, że zmniejszanie i powiększanie mapy na ekranie powoduje przesuwanie kropek w inne miejsca.

> > Przy imporcie gesut wszystkie wysokości
> > przewodów importują się czarne i na odnośnikach. Jest to specyfika gml z
> > EwMapy czy jakiś błąd w Mikromap?
>
> Znowu sprawa jest zawiła, bo wysokości nie sa przypisane do przewodu, ale
> do punktu, który jest na przewodzie. Czasem podlinkowany, czasem nie.
> Tekst rzędnej powinien mieć swoje parametry (czconka, kolor itp) zapisane w
> osobnym obiekcie, ale tez czasem nie ma. Prosze przysłac mi ten GML.

Jednak zgodnie z rozporządzeniem, wysokości na przewodach są w kolorach sieci i wyrównane do przewodu. Myślę, że warto byłoby również pomyśleć o sposobie przesłaniania przewodu przez opis rodzaju sieci i punkty wysokościowe. Zaznaczenie opcji "przesłania tło" powoduje, że opisy przesłaniają całą treść mapy pod sobą i wokół siebie a powinny tylko przewód, którego dotyczą

---
GEODETA BIAŁYSTOK, USŁUGI GEODEZYJNE, SPORZĄDZANIE MAP


Wiadomości w wątku:

30981 Postów w 5754 Wątkach, 905 zarejestr. uczestników, obecnie 87 online (1 zarejestr., 86 gości)
CODER | Kontakt z administratorem
RSS-Feed
powered by my little forum